Сьогодні багато виробників пропонують моделі спліт-систем з функцією іонізації повітря, чим викликають спекотні суперечки між прихильниками цієї ідеї та її противниками. Перші вважають іонізатор світовим благом, другі – банальним маркетинговим ходом.
Насправді системи іонізації повітря мають як плюси, так і мінуси, про які потрібно пам’ятати всім, хто збирається купити техніку з подібною функцією. Іонізатор насичує повітря у приміщенні негативно зарядженими атомами кисню (іонами), викликаючи відчуття свіжості начебто після грози чи горах. Штучна фільтрація повітря позбавляє його іонів і може спричинити аероіонне голодування, що негативно впливає на стан здоров’я.
Спліт-системи з іонізатором повітря допомагають:
— врівноважити кількість позитивно та негативно заряджених молекул кисню у приміщеннях, де працює оргтехніка – джерело позитивно заряджених молекул;
— боротися з пилом, запахами, мікробами та димом, осаджуючи їх на стінках спеціального фільтра при проходженні повітря через систему кондиціювання;
— запобігати серцево-судинним захворюванням завдяки сприятливому впливу іонізованого повітря на стінки судин, стимулювати обмін речовин;
— знизити токсичність деяких будівельних матеріалів, які застосовують при спорудженні будівель (наприклад, що містять формальдегіди).
Медики рекомендують користуватися іонізатором хворим з бронхіальною астмою та туберкульозом у неактивних стадіях, деяких неврологічних захворюваннях, розладах сну та гіпертонії.
Однак існує ціла низка медичних протипоказань для використання іонізаторів. До них відносяться:
— онкологія, оскільки іонізоване повітря може спровокувати швидший розвиток раку;
— висока температура тіла, оскільки активізація обміну речовин може призвести до погіршення стану;
— депресивні стани, оскільки іонізоване повітря здатне посилити депресію;
— постинфарктний стан;
— пневмонія та емфізема легень у гострій стадії;
— ревматичні захворювання та деякі захворювання ЦНС.
Крім того, не рекомендується іонізувати повітря в дуже запиленому або задимленому приміщенні, оскільки електризовані частинки диму та пилу ще глибше проникають у легені. Загальною рекомендацією для приміщень з брудним повітрям є робота іонізатора без людей і обов’язкове вологе прибирання після його відключення.
Правильно використовуйте можливості кліматичної техніки та будьте здорові!