Інвертор – одна з тих технологій, яка перетворює кондиціонер на придбання не лише корисного, а й енергоефективного. Якщо говорити навколотехнічною мовою, це пристрій, який дозволяє регулювати потужність компресора залежно від зовнішніх умов: температури повітря, кількості людей, ступеня освітленості приміщення прямими променями сонця і таке інше.
Принцип дії інвертора є простим. При включенні кондиціонера компресор починає працювати в режимі підвищеної потужності, за рахунок чого повітря швидше нагрівається або охолоджується. Коли потрібна температура в приміщенні досягнута, компресор автоматично перемикається на малі оберти та переходить у режим підтримки температури. Важливо, що при цьому інверторний кондиціонер не вмикається та вимикається через певні проміжки часу, як це роблять неінверторні моделі, а працює постійно.
В результаті власники інверторних моделей отримують одразу кілька переваг.
По-перше, температура в приміщенні швидше досягає потрібного значення і потім постійно залишається на цьому рівні, поки кондиціонер повністю не вимикають. У звичайних моделях після того, як досягнутий потрібний температурний режим, компресор відключається до того моменту, як датчик зафіксує значну зміну температури. Тому з інвертором ви не тільки набагато швидше створите в приміщенні потрібний клімат, але і менше ризикують застудитися через перепади температури.
По-друге, інверторний кондиціонер набагато економніший за звичайний через те, що немає постійного включення та вимкнення зовнішнього блоку.
По-третє, через роботу без регулярних включень і вимкнень живлення інверторні компресори менше зношуються і довше зберігають працездатність.
По-четверте, оскільки в режимі підтримки температури інверторний компресор працює на малих обертах, зовнішній блок шумить набагато менше, ніж у стандартних моделей.
До мінусів інверторних кондиціонерів (порівняно з неінверторними моделями) можна віднести підвищену чутливість до перепадів напруги в електромережі та високу вартість. Перший недолік у більшості випадків можна “вилікувати” установкою стабілізатора напруги. Що ж до ціни, кожен вирішує сам, що для нього важливіше – миттєва економія при покупці або багаторазова вигода протягом довгих років користування кондиціонером.